Serwis stron - logo

Sieciowe rozmaitości

Masz pytanie? Napisz do mnie info@serwisstron.pl

Realizacja strony WWW – Studium Przypadku

Kategoria wpisu: Realizacja stron WWW

Autor: serwisstron

Opublikowany: 10 Październik, 2019

Tagi: , ,

Realizacja strony WWW - studium przypadku

W dzisiejszym artykule przedstawię proces realizacji strony WWW – od momentu otrzymania Zlecenia do umieszczenia wykonanej strony w Internecie. Proces został opisany na bazie strony wykonanej dla Kancelarii Prawnej ‚Pisarek & Puzynowska’ (http://www.pplegal.pl/kancelaria-prawna/). 1. Zapytanie o realizację docelowej strony Na początku otrzymałam zapytanie od właściciela Kancelarii o koszt i przebieg realizacji strony WWW. W odpowiedzi wysłana została do Klienta informacja o konieczności dostarczenia danych na temat docelowej strony, niezbędnych do jej wyceny. Dane takie to: – wielkość – ile działów/podstron ma być na docelowej stronie (najlepiej podać listę nazw poszczególnych działów/podstron), – jaką funkcję ma spełniać strona – czy maCzytaj całość »

Dostępność strony WWW

Kategoria wpisu: Weryfikacja stron WWW

Autor: serwisstron

Opublikowany: 3 Październik, 2019

Tagi: ,

Dostępność stron WWW

Dostępność strony WWW to kolejny, bardzo ważny w dzisiejszych czasach czynnik, stanowiący o jej wartości. Co oznacza termin ‚dostępność strony WWW’? Obecnie z zasobów sieciowych codziennie korzystają miliardy użytkowników na całym świecie. Nie wszyscy są całkowicie sprawni fizycznie. Wśród nich znajdują się ludzie niewidomi, niesłyszący, upośledzeni ruchowo, okaleczeni (np. nie mający jednej z kończyn), cierpiący na daltonizm i wiele innych przypadłości. Oni być może także są zainteresowani zawartością Twojej strony WWW. Ogólnie termin „dostępność” w doniesieniu do stron WWW oznacza zrozumiałe i dostępne treści internetowe, które mogą być odbierane przez szerokie grono odbiorców. Strony internetowe powinny być dostępne dla wszystkich,Czytaj całość »

Materiały na stronę WWW

Kategoria wpisu: Realizacja stron WWW

Autor: serwisstron

Opublikowany: 26 Wrzesień, 2019

Tagi: ,

Materiały na stronę WWW

Masz już pomysł na docelową stronę. Wybrałeś nawet firmę, która ma ją wykonać. Ale sam pomysł i zlecenie wykonania to nie wszystko. Musisz mieć jeszcze materiały na stronę WWW, które będą stanowić o jej zawartości i wyglądzie. Jakich materiałów potrzebujesz na stronę WWW? Wiele zależy od firmy, której zlecasz realizację. Wszystkie z pewnością będą chciały uzyskać od Ciebie następujące informacje: – tematyka strony – jakiej dziedziny dotyczy, – jakie zadanie ma spełniać docelowa strona – informacyjne, sprzedażowe, itp., – materiały graficzne – zdjęcia, – dane teleadresowe – niezbędne do umieszczenia w dziale ‚Kontakt’, – teksty na stronę – do poszczególnychCzytaj całość »

System Quick.CMS używany przez SERWIS STRON

Kategoria wpisu: Realizacja stron WWW

Autor: serwisstron

Opublikowany: 15 Luty, 2019

Tagi: , , ,

System CMS

W dzisiejszym artykule przedstawię system Quick.CMS, w oparciu o który realizuję stron WWW dla małych i średnich firm. Charakterystyka systemu Quick.CMS Jest to system polski, występujący w wersji open-source (opcja bezpłatna – Quick.CMS) i w wersji komercyjnej (Quick.CMS.Ext). Wersja darmowa daje podstawową funkcjonalność, niezbędną do stworzenia łatwej w obsłudze strony WWW. Wersja płatna posiada cały wachlarz dodatkowych funckjonalności, usprawniających działanie strony i zarządzanie nią. System napisany jest w języku PHP. Jest bardzo prosty w instalacji i konfiguracji i bardzo ‚lekki’ – zajmuje niewiele miejsca na serwerze. Wykorzystuje najnowsze technologie internetowe: HTML5, CSS3, SQLite. Ma naprawdę niewielkie wymagania techniczne. Szczegółowe informacjeCzytaj całość »

Bezpieczeństwo strony www

Kategoria wpisu: Bezpieczeństwo stron WWW

Autor: Katarzyna Zgorzelska

Opublikowany: 8 Luty, 2019

Tagi: , ,

Bezpieczeństwo strony WWW

Zapraszam do lektury pierwszego gościnnego wpisu, dotyczącego bezpieczeństwa strony WWW 🙂 Decydując się na wykonanie strony internetowej musimy mieć świadomość, że niezależnie od metody, jaką zostanie ona stworzona, będzie mniej lub bardziej narażona na ataki hakerskie. Nie ma bowiem stuprocentowo odpornych ani systemów CMS, ani skryptów, ani też baz danych. Można jednak podjąć działania, dzięki którym ryzyko ataku zostanie zminimalizowane. Bezpieczeństwo pracy na komputerze Jest to absolutna podstawa bezpieczeństwa strony. Przede wszystkim należy zawsze mieć zainstalowaną aktualna wersję systemu operacyjnego. Nie ma znaczenia ani rodzaj komputera, ani system operacyjny, ani posiadanie oprogramowania antywirusowego. Jeżeli pojawi się aktualizacja systemu operacyjnego, należyCzytaj całość »

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *