Przejdź do treści

Materiały na stronę WWW

Materiały na WWW - foto

Masz już pomysł na docelową stronę. Wybrałeś nawet firmę, która ma ją wykonać. Ale sam pomysł i zlecenie wykonania to nie wszystko. Musisz mieć jeszcze materiały na stronę WWW, które będą stanowić o jej zawartości i wyglądzie.

Jakich materiałów potrzebujesz na stronę WWW?

Wiele zależy od firmy, której zlecasz realizację.

Wszystkie z pewnością będą chciały uzyskać od Ciebie następujące informacje:

– tematyka strony – jakiej dziedziny dotyczy,

– jakie zadanie ma spełniać docelowa strona – informacyjne, sprzedażowe, itp.,

– materiały graficzne – zdjęcia,

– dane teleadresowe – niezbędne do umieszczenia w dziale 'Kontakt’,

– teksty na stronę – do poszczególnych działów.

Ponieważ strona internetowa powinna się wyróżniać na tle innych, konkurencyjnych, dlatego musi zawierać oryginale treści (zdjęcia, teksty). Z pewnością tak będzie, jeśli teksty na stronę zostaną napisane przez jej właściciela, który ma największą wiedzę na temat swojej działalności. Także zdjęcia będą z pewnością oryginalne, jeśli będą własnością posiadacza strony. Dlatego firmy oferujące realizację witryn internetowych często proszą o przygotowanie i dostarczenie takich oryginalnych materiałów do jej wykonania.

Opcja, w której dostarczasz firmie teksty i zdjęcia na stronę jest najtańsza, ponieważ firma nie musi szukać i/lub wytwarzać potrzebnych materiałów, co obniża cenę.

Na rynku działają także firmy, które oferują wykonanie strony WWW razem z niezbędnymi materiałami. Same wyszukują zdjęcia na portalach stockowych – według nich adekwatne do tematyki strony. Oferują także teksty na realizowaną stronę. Często zlecają napisanie takich tekstów copyrighter’om oferującym swoje usługi w sieci.Tego typu usługa będzie nieco droższa ze względu na dodatkowy wkład pracy firmy wykonującej docelową stronę. Gdy zdecydujesz się na takie rozwiązanie koniecznie sprawdź, czy proponowane przez firmę materiały graficzne (zdjęcia) i teksty są na pewno unikatowe i nie występują na wielu innych stronach o tej samej tematyce. Pamiętaj, oryginalność w sieci to podstawa!

Kolejna możliwość to zlecenie firmie wykonania materiałów potrzebnych do realizacji strony – zdjęć, tekstów. Jeśli firma oferuje realizację profesjonalnej sesji do zdjęć na Twoją stronę, to masz pewność że strona będzie oryginalna a zdjęcia będą wysokiej jakości. Nie zawsze udaje się to uzyskać korzystając ze zdjęć Zleceniodawcy. Podobnie, jeśli chodzi o teksty. Profesjonalna firma przed przystąpieniem do napisania tekstów na Twoją stronę w pierwszej kolejności powinna przeprowadzić z Tobą wywiad na temat działalności, jaką prowadzisz. Dzięki temu uzyska szczegółowe informacje na jej temat, co pozwoli jej na przygotowanie unikatowych, nie banalnych treści na docelową stronę. Tego typu usługa będzie droższa.

Podsumowując. Przed zleceniem realizacji swojej docelowej strony zastanów się, który sposób jej wykonania najbardziej Ci odpowiada. W zależności od tego przygotuj odpowiednie materiały.

To z pewnością ułatwi i przyspieszy cały proces.

REALIZACJA STRON WWW: https://www.serwisstron.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.