Przejdź do treści

System Quick.CMS – prezentacja

System CMS

W dzisiejszym artykule przedstawię system Quick.CMS, w oparciu o który realizuję strony WWW dla małych i średnich firm.

Charakterystyka systemu Quick.CMS

Jest to system polski, występujący w wersji open-source (opcja bezpłatna – Quick.CMS) i w wersji komercyjnej (Quick.CMS.Ext). Wersja darmowa daje podstawową funkcjonalność, niezbędną do stworzenia łatwej w obsłudze strony WWW. Wersja płatna posiada cały wachlarz dodatkowych funckjonalności, usprawniających działanie strony i zarządzanie nią.

System napisany jest w języku PHP. Jest bardzo prosty w instalacji i konfiguracji i bardzo 'lekki’ – zajmuje niewiele miejsca na serwerze. Wykorzystuje najnowsze technologie internetowe: HTML5, CSS3, SQLite. Ma naprawdę niewielkie wymagania techniczne.

Szczegółowe informacje na temat systemu Quick.CMS dostępne są na stronie: https://opensolution.org/system-cms-quick-cms.html

Dlaczego system Quick.CMS?

Aktualnie w sieci można znaleźć wiele systemów do zarządzania stroną WWW – darmowych i płatnych. Na polskim rynku najpopularniejsze to: WordPress, Joomla i Drupal. Systemy te są popularne ze względu na różne czynniki, np. WordPress daje bardzo dobre wyniki jeśli chodzi o SEO. Joomla jest popularna ze względu na dość prostą instalację i dużą ilość wtyczek. Drupal z kolei jest bardzo elastyczny, co daje możliwość zbudowania na nim strony każdego typu. Wszystkie te systemy mają także swoje wady. Wymagając ciągłej czujności jeśli chodzi o aktualizację wszystkich wtyczek ze względu na możliwe ataki. Ponieważ każdy z tych systemów jest budowany i moderowany przez jego 'społeczność’, praktycznie nie ma jednej osoby lub jednego zespołu ludzi odpowiadających za poprawne działanie tych skryptów. W przypadku jakichkolwiek problemów możemy liczyć tylko na pomoc ze strony członków społeczności danej aplikacji. Nie jest to konfortowa sytuacja.

System Quick.CMS spełnia wszystkie wymagania związane z funkcjonalnością strony, będąc jednocześnie produktem konkretnej firmy, która odpowiada za jego działanie. System jest stale rozwiajany przez zespół tych samych ludzi, którzy go stworzyli. To powoduje, że jest bardziej bezpieczny.

Biorąc pod uwagę stosunek korzyści wynikających z użycia danego systemu i problemów, jakie może powodować, zdecydowany wybór w przypadku Serwisu stron padł na system Quick.CMS. Świadomość istnienia możliwości skorzystania z pomocy osób które tworzą system CMS daje naprawdę duży komfort pracy. Jest to niezmiernie ważne także ze względu na komfort przyszłych właścicieli i użytkowników zrealizowanych stron.

Możliwości oferowane przes system Quick.CMS

Podstawowa funkcjonalność bezpłatnego systemu Quick.CMS to:

– administracja stronami i podstronami,

– dołączanie do stron zdjęć i plików,

– dodawanie sliderów,

– zarządzanie wieloma językami,

– wsparcie SEO dla każdej strony,

– wersja do wydruku,

– możliwość indywidualizacji wyglądu każdej podstrony,

– darmowy dostęp do poprawek błędów.

Ponadto w wersji 'open-source’ można zainstalować dostępne darmowe dodatki – informacje na ich temat można znaleźć pod tym adresem:

https://opensolution.org/download/quick-cms-i-quick-cms-ext-dodatki.html

System Quikc.CMS.Ext oferuje dużo większe możliwości. Szczegóły na jego temat dostępne są pod linkiem: https://opensolution.org/profesjonalny-system-cms-quick-cms-ext.html

Każdy użytkownik ma możliwość zapoznać się z systemem korzystając z udostępnionej na domowej stronie systemu wersji demo: http://demo.opensolution.org/Quick.Cms.Ext/?sLanguage=pl

Aby zalogować się do systemu administracji stroną należy po wejściu na tą stronę zjechać na dół i skorzystać z dostępnej po lewej stronie ekranu opcji 'DOSTĘP DO ADMINISTRACJI’.

Po zalogowaniu się do systemu można przetestować sposób jego działania.

REALIZACJA STRON WWW: https://www.serwisstron.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.