Przejdź do treści

Mam stronę WWW i co dalej?

Obsługa stron WWW - foto

Witam po dłuższej przerwie. W tym artykule chciałabym przypomnieć o ważnym aspekcie, jakim jest obsługa strony WWW. Wykonanie strony WWW i umieszczenie jej w Internecie to dopiero początek, a nie koniec pracy nad stroną WWW – jak niektórzy myślą. Proces stworzenia strony internetowej jest długi, żmudny i pracochłonny. Dlatego, w momencie opublikowania strony w sieci, wielu właścicieli nowo powstałych stron odczuwa ulgę myśląc, że w końcu mają spokój, bo strona działa i można zająć się czymś innym … Jest to złudne myślenie, które wielu właścicieli stron prowadzi na manowce.

Jak powinno wyglądać 'dalsze życie’ strony internetowej po jej opublikowaniu?

Obsługa strony WWW to kolejny etap jej istnienia.

Po pierwsze należy pamiętać o regularnym umieszczaniu na stronie świeżych zawartości (najlepiej nowych, ciekawych tekstów). To spowoduje, że strona będzie się utrzymywała na dobrej pozycji w wynikach wyszukiwania, ponieważ będzie postrzegana jako wartościowa. Częstotliwość uzupełniania strony o nowe zawartości zależy od nas. Może to być raz na tydzień, raz na dwa tygodnie czy raz na miesiąc. Ważne jest, aby robić to regularnie.

Druga ważna sprawa, to aktualność systemu na którym strona jest wykonana. Jak wiemy, strona może być wykonana w oparciu o system CMS. System taki może być niekomercyjny (np. popularny WordPress czy Quick.CMS), jak i komercyjny. W obu przypadkach należy dbać o aktualność wersji naszego systemu. W przypadku systemów niekomercyjnych jest to szczególnie ważne ze względu na potencjalną możliwość pojawienia się 'dziur’ w takim systemie, które mogą być powodem np. zainfekowania naszej strony. Ten aspekt dbania o stronę WWW jest bardzo istotny, gdyż zaniedbując go możemy nieodwracalnie stracić naszą stronę, stworzoną w pocie czoła …

Oczywiście można się uchronić przed tego typu niespodziankami wykonując regularnie kopię zapasową strony. Jest to kolejna czynność związana z obsługą strony WWW, która powinna być wykonywana regularnie. Najlepiej wykonywać taką kopię każdorazowo po wdrożeniu na stronę jakichkolwiek zmian. Możliwe jest także ustawienie automatycznego tworzenia kopii naszej strony – zależy to od opcji jakie udostępnia nam firma hostingowa na serwerze, na którym utrzymywana jest strona. Warto pamiętać także o tym, aby kopia zapasowa była utrzymywana w innej lokalizacji niż sama strona. To uchroni przed stratą strony w przypadku wystąpienia jakichś problemów na serwerze.

Fachowa obsługa stron WWW

Jak widać strona WWW wymaga ciągłej obsługi i pracy na jej rzecz. W przypadku średniej wielkości strony będziemy zmuszeni poświęcić na jej obsługę kilka godzin w miesiącu. Strony bardziej rozbudowane mogą wymagać pracy nawet kilku godzin w tygodniu. Często, ze względu na brak czasu, właściciele stron pomijają ten ważny aspekt związany z posiadaniem strony WWW. Dlatego w takiej sytuacji warto zastanowić się nad skorzystaniem z usług firmy, która zawodowo zajmuje się obsługą stron WWW. Zlecając obsługę swojej strony odpowiedniej firmie masz pewność, że wszystkie istotne prace na rzecz Twojej strony WWW zostaną wykonane zgodnie z zasadami i terminowo. Nie musisz się już martwić o znalezienie czasu na jej obsługę. Dzięki temu Twoja strona będzie aktualna i bezpieczna, co z pewnością wpłynie na jej popularność w sieci.

OBSŁUGA STRON WWW: https://www.serwisstron.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.