Przejdź do treści

Jak sprawdzić pozycję strony WWW w wyszukiwarce Google?

Pozycja strony WWW w Google - foto

Witam po dłuższej przerwie noworocznej.

W dzisiejszym artykule przedstawię kolejne narzędzie dostępne online, użyteczne dla właścicieli stron internetowych. Z pewnością każdemu z nich zależy na wysokiej pozycji strony w wynikach wyszukiwania. Szczególnie, jeśli chodzi o wyszukiwarkę Google, która aktualnie jest najpopularniejszą wśród użytkowników Internetu. W rankingu popularności wyszukiwarek na świecie na urządzeniach desktopowych wyszukiwarka Google uzyskała wynik 88,36% (dane z maja 2017 za StatCouter).

Sprawdzenie pozycji strony WWW w wynikach wyszukiwania zawsze wiąże się z frazą wyszukiwaną przez Internautów. Na niektóre frazy strona może uzyskiwać wyższe pozycje w wynikach wyszukiwania, na inne niższe. Wiedza, dla jakich fraz strona uzyskuje jaką pozycję, jest bardzo przydatna. Dzięki niej można podjąć odpowiednie kroki mające na celu zwiększenia ruchu na stronie.

Gdzie można sprawdzić pozycję strony w wyszukiwarce Google?

Aktualnie w sieci można znaleźć wiele stron które udostępniają 'automat’ sprawdzający pozycję strony w wyszukiwarce Google na podane frazy. Jedna z nich jest dostępna pod adresem: https://gspot.intensys.pl/. Narzędzie jest darmowe i bardzo proste w obsłudze.

Aby sprawdzić pozycję strony WWW na wybrane frazy za pomocą tego narzędzia, należy uzupełnić pole 'adres strony’. W polu 'słowa kluczowe’ należy wpisać maksymalnie 5 fraz oddzielonych przecinkiem, dla których chcemy sprawdzić pozycję strony w wyszukiwarce Google. Następnie należy kliknąć przycisk 'Sprawdź’. W tym momencie rozpocznie się analiza zapytania. Po krótkiej chwili na ekranie wyświetlą się wyniki.

Narzędzie to jest bardzo przydatne dla osób zajmujących się obsługą stron WWW, szczególnie podczas procesu pozycjonowania strony na wybrane frazy. Dzięki niemu możliwe jest monitorowanie wyników strony dla tych słów kluczowych, na które strona jest pozycjonowana. To pozwala na szczegółową analizę procesu pozycjonowania strony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.