Przejdź do treści

Optymalizacja zdjęć na strony WWW – OPTIMIZILLA

Optymalizacja grafiki na strony WWW - foto

Jak w prosty sposób zoptymalizować zdjęcia na stronę WWW?

W dzisiejszym wpisie przedstawiam bezpłatne narzędzie dostępne online, pomocne w obsłudze strony WWW. W ramach obsługi strony WWW często zachodzi potrzeba dodania lub wymiany zdjęć. Powinny one być odpowiednio przygotowane, tzn. skompresowane w taki sposób, aby spełniały wymagania sieci i nie straciły swojej jakości. W tym celu 'zawodowcy’ korzystają z profesjonalnych programów graficznych, które ze względu na cenę nie są dostępne dla każdego właściciela strony.

Oczywiście w tym celu można skorzystać z darmowego oprogramowania do realizacji grafiki, dostępnego w sieci, np. GIMP (https://www.gimp.org/) czy udostępnionego przez firmę Google programu Google Web Designer (https://www.google.com/webdesigner/). Jednak w tym przypadku konieczna jest instalacja wybranego oprogramowania na komputerze. Poza tym trzeba mieć minimalną wiedzę na temat obsługi zainstalowanego programu oraz zasad dotyczących dostosowywania zdjęć przeznaczonych do umieszczenia w sieci. Nie jest to więc opcja ekspresowa.

Na szczęście istnieje w sieci aplikacja, która wykona wszystkie czynności związane z dostosowaniem zdjęć do umieszczenia na stronie internetowej dosłownie w kilka chwil. W dodatku bezpłatnie 🙂

To Optimizilla, dostępna pod adresem: http://optimizilla.com/pl/

Optimizilla to internetowy optymalizator obrazów, zmniejszający obrazy JPEG i PNG do minimalnej wielkości, utrzymując jednocześnie ich jakość na wymaganym poziomie.

Jak zoptymalizować zdjęcia za pomocą serwisu OPTIMIZILLA?

Aby skorzystać z Optimizilli trzeba wejść pod podany powyżej adres, przesłać zdjęcia z komputera do programu za pomocą przycisku 'Prześlij pliki’ – maksymalnie można przesłać 20 plików. Przesłane zdjęcia zostaną od razu poddane kompresji, co będzie widoczne na ekranie jako animacja na każdym kompresowanym pliku. Po ukończeniu pracy na każdym dostosowanym pliku wyświetli się informacja o jaki procent został on pomniejszony.

Aby pobrać dostosowane pliki należy kliknąć przycisk 'Pobierz wszystko’. Jeśli chcemy pobrać pojedynczy plik, należy kliknąć na napis 'Pobieranie’ widoczny na danym pliku.

Optimizilla to jedno z narzędzi które ułatwiają i przyspieszają wykonanie prac związanych z obsługą stron internetowych. Polecam ją wszystkim właścicielom stron WWW.

To już ostatni wpis w tym roku.

Na kolejny wpis zapraszam już w Nowym 2018 Roku.

 

Korzystając z okazji życzę wszystkim czytelnikom szczęśliwego Nowego Roku!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.