Przejdź do treści

Blog o stronach WWW

Blog o stronach WWW - foto

Witam na moim blogu.

Pomysł jego założenia powstał w wyniku mojej dziesięcioletniej współpracy z osobami, dla których wykonywałam strony internetowe. Były to w większości osoby prowadzące małe lub średnie firmy, posiadające niewielką wiedzę na ich temat, warunków jakie strony powinny spełniać i odpowiedniego sposobu ich obsługi.

Osoby te w większości nie słyszały o standardach i trendach sieciowych. Nie miały także żadnego wcześniejszego doświadczenia w zakresie obsługi stron WWW. Jednocześnie wszystkim im zależało na nowoczesnym wyglądzie i dobrej kondycji ich witryn.

Na blogu znajdą się informacje o narzędziach przydatnych dla właścicieli stron internetowych, dostępnych online. Podpowiem po co i jak z nich korzystać. Pojawią się także poradniki na temat stron WWW – wskazujące, co w ich realizacji i dalszym prowadzeniu jest istotne i w jaki sposób sprawdzić ich aktualny stan techniczny.

Blog ma być również przewodnikiem dla tych wszystkich, którzy chcą założyć stronę  internetową lub już ją założyli, ale brakuje im wiedzy na temat wielu czynników zapewniających prawidłowe jej funkcjonowanie. Postaram się szczegółowo wyjaśniać poszczególne aspekty powstawania i późniejszego prowadzenia strony oraz wskazać te zasoby sieciowe, które wspomogą dalszą opiekę nad nią.

Zapraszam do lektury.